Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Report: XXtreme Nutrition Strongman Cup Modřany 2011xx-strong-2011.jpg Dne 13.8.2011 se na pražském Sofijském náměstí sešla skupina 11 silných můžu, aby změřili své síly. Síla se měřila skutečně a akce nesla název XXtreme Strongman Cup 2011.

Soutěžilo se v 5 následujících disciplínách:
- Zvedání klád 80, 100 a 120 kg
- Běh s ocelovými kufry
- Převracení pneumatik
- Super Joke
- Schody síly

Rychlé přiblížení disciplín:

Zvedání klád – Log Lift - disciplína na čas, soutěžící má 3 klády o hmotnostech 80, 100 a 120 kg. Na pokyn rozhodčího je musí postupně zvednou nad hlavu a tam udržet do doby, než rozhodčí pokus uzná. Počítá se celkový čas, za který soutěžící zvedne všechny 3 klády.

Běh s ocelovými kufry – neboli Farmer’s Walk – běží se na 20 metrové trati, nejprve jedním směrem s 220 kg (každý kufr 110 kg), poté nazpět s 300 kg (každý kufr 150 kg). Měří se čas, popřípadě uběhlá vzdálenost.

Převracení pneumatik – Tyre Flip – pneumatiky o hmotnosti 500, 650 a 750 kg je třeba převrátit na druhou stranu v co nejkratším čase. Pokud se závodníkovi nepodaří přetočit všechny pneumatiky, počítá se čas naposledy převrácené pneumatiky.

Super hrazda - Super Yoke – běh na 20 m s ocelovou konstrukcí o hmotnosti 350 kg. Opět se měří čas nebo vzdálenost, pokud závodník nepřekoná celou trať v stanoveném čase.

Schody síly – 3 ocelová závaží  o hmotnosti 190kg, 210 kg a 240 kg je třeba dostat na 4., 3. a 2. schod. Rozhoduje čas popřípadě čas posledního položeného kamene.

Soutěž provázelo proměnlivé počasí, začalo se se zamračeným nebem, poté při převracení pneumatik sprchlo, nakonec se však rozzářilo slunce a přilákalo zpět některé diváky, kteří se při dešti utekli schovat.

Déšť pak byl nepříjemný i po některé závodníky, kterým zkomplikoval jejich disciplíny. Dodržování pravidel dozoroval a soutěž rozhodoval profesionální strongman Honza Šalata.
 
Výsledky - konečné:
1. Michal Tichý
2. Tomáš Vicherek
3. Čestmír Šíma
4. Pavel Zadražil
5. František Bauer
6. Jakub Smejkal
7. Jan Pluháček
8. Jiří Vytiska
9. Jiří Dejmal
10. Jaroslav Kopecký
11. Marián Zvrtek


I přes to, že se jednalo o soutěž amatérské ligy, sešlo se mnoho diváků a přátel strongman disciplín a to včetně profesionálních závodníků a českých strongman legend.

Těšíme se na další Strongman klání.

Videa z této soutěže naleznete zde!

Fotogalerie XXtreme Strongman Cup 2011:


zaslal: | vystaveno: 19.09.2011

Výběr produktů z eshopu:

XXtreme opasek bílý ..


...

XXTREME Kettlebell ..


...

XXTREME rychlouzávěry ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: