Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Neúčast Jiřího Orsága na MS v Pařížijirka-orsag-prosinec-2011.jpgJak jsem psal už před ME do 23, stále mám problém se zápěstím. Kvůli tomu jsem se nezúčastnil ani MS v Paříži, což mě bohužel stálo první možnost získat místo na OH do Londýna.

V návaznosti na to jsem se rozhodl, že nepojedu ani na Test Event, který se koná v prosinci v Londýně a raději budu věnovat delší čas regeneraci. Nechtěl jsem nic rozvádět ani spekulovat, dokud jsem nevěděl, kde je vlastně problém.

Po několika vyšetřeních a návštěvách lékařů se přišlo na to, že mám v zápěstí malou cystu, poškozenou chrupavku a hlavně prasklinku na vazu, která mi dělá největší problémy.

Nyní jsem v péči MuDr. Radka Kebrleho, který pracuje na Chirurgii ruky ve Vysokém nad Jizerou. (Problém jsem začal řešit s Doc. Pavlem Kolářem, který usoudil že zranění je natolik specifické, že sám nedokáže rozhodnout zda zápěstí operovat nebo ne a proto mě odeslal ke specialistům do V.nJ.)

Nakonec se rozhodlo, že operovat nebude potřeba a budem to řešit jen rehabilitačně. Bude to sice trvat déle, ale je to lepší, než do toho zasahovat operativně, když mám teď dost času na regeneraci.

Dostal jsme navíc speciální koženou bandáž, se kterou to můžu začít zatěžovat. Všechny moje dosavadní tréninky byly pouze ve stylu BB. Již jsem zkoušel vzpěračský trénink a vcelku to šlo, zvládl jsem 140/180 a víc jsme nezkoušel. Snad se to dá nějak rozumně do pořádku a stihnu se kvalitně připravit na dubnové ME, které bude v Turecku (Antalya).

 

 

 

 


zaslal: | vystaveno: 01.12.2011Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: