Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Krev, bolest a pot na Czech Beast Winter Edition Challenge 2013


Krví, bolestí a potem se v sobotu uspokojila necelá stovka vyznavačů crossfitového stylu cvičení. Ti se sešli v sobotu 12.1.2013 v Ústí nad Orlicí, aby změřili své síly na Czech Beast Challenge – Winter Edition. Jednalo se o drsnou kombinaci gymnastiky, atletiky a olympijského vzpírání podpořenou ohromným srdečním nasazením.


cb2013-1.jpgZní to možná trochu masochisticky, ale je to tak. Ví to jak výrobce legendárních os pro vzpírání – švédské Eleiko, které má ve svém sloganu „Strong is happy (síla je radost)“, ale ví to rovněž ohromná většina z Vás. Je to jako droga - čím tvrdší trénink si odtrénujete a čím více se „zničíte“, o to slastnější je pak návrat energie do těla – člověk se cítí jako znovuzrozený, plný energie a štěstí. Jo, vyplavovat endorfíny pohybem stojí za to. A přesně o tom tato soutěž byla.

Je to extrémní sport? Je a není. Pokud se necháte vtáhnout do děje soutěže či tréninku, tak budete chtít podat ten nejlepší možný výkon. Samotný sport však hlásá zcela neextrémní myšlenku „buď univerzální, buď dobrý úplně ve všem“. Nemusíte tak být nejlepší, stačí nebýt podprůměrný. I když umět vše alespoň průměrně také zavání extremismem, řekl bych však extremismem přijatelným a dosažitelným pro většinu z nás.

 

Disciplíny

Soutěží se v čemkoliv, co si pořadatel vymyslí. Čím více má fantazie, tím záživnější je celá soutěž. V tomto počasí a být to venku, mohlo by to být třeba i sáňkování do kopce (a nebo alespoň tahání saní se zátěží). Jelikož to ale bylo v tělocvičně čekaly nás 4 tréninkové jednotky, časový limit a cíl „vydrž nejdéle, proveď nejvíce opakování, buď nejrychlejší, ukaž maximální sílu a výdrž, buď nejuniverzálnější ze všech“.

 


cb2013-2.jpg1 trénink (WOD 1): Běh s pytli písku tam a zpět v časovém intervalu. Vzdálenost je stále stejná, jen časový interval na uběhnutí vzdálenosti se v každém kole stále zkracuje. Kdo nestihne zaběhnout dané kolo v intervalu, už nemůže pokračovat dále a končí. Dalo by se říci, čím více kol běžíte, tím více Vás bolí nohy, ale zároveň, máte na každé kolo o sekundu méně než na to předchozí. Kdo zaběhne nejvíce kol? Ten vyhrává.

 

2. trénink (WOD 2): Dřep s výrazem činky (40 kg, ženy 30 kg) , shyby. Obojí 21x, pak 15x a pak ještě 9x. Máte hotovo a zbývá Vám ještě čas? Tak začněte celý druhý trénink znovu. Kolikrát to dáte za 7 minut?

 

3. trénink (WOD 3): 5 kol po 3 minutách, v každém trhni maximum (vzpěračský trh) a potvrď 15 angličáky. Když nestihneš v limitu potvrdit, máš v daném kole nula. Suma nejlepších výkonů ze všech kol stanoví vítěze.

 

4. trénink (WOD 4): veslo 20 kalorií, 10 dřepů s výrazem činky 30 kg, 15 czech Beast Pull-up (shyb + nohy k hrazdě), 100 douhle unders (dvojitý přeskok přes švihadlo), 15 HPU (kliky ve stojce), 10x powersnatch (trh), běh s pytlem písku do schodů a zpět. Hotovo? Tak znovu. Vyhrává ten, kdo za 15 minut odcvičí nejvíce sérií.

Švindlovat se nesmí. Na to dohlíží 10 rozhodčích + jeden rozhodčí hlavní.

 

Kategorie


cb2013-3.jpgSoutěžilo se v kategoriích ženy, muži a teamy (2 muži + 1 žena). Ženy a muži byli ještě rozděleni na začátečníky a pokročilé. Další mikrokategorii tvořili masters. Jedná se o kategorii pro ty dospělejší z nás, nevím přesnou věkovou hranici, ale zjevné bylo, že crossfit se dá dělat v jakémkoliv věku.

 

Pavla – 7 vítězství ze 4 disciplín

Jména většiny zúčastněných neznám, nicméně jedno zdůraznit musím. Je to drobná holka, váží ani ne to co 63 kg pytel brambor, vzpírá a sportuje. A chytl ji CrossFit. I přes to, že všichni byli po celém dni a 4 trénincích vyčerpáni, ona si dala 2x tolik. Startovala jak v týmech, tak v ženách. Prakticky to znamená, že když všichni měli pauzu na regeneraci před dalším tvrdým soutěžním tréninkem, Pavla si šla v půli odpočinku „prémiově zatrénovat“ – odsoutěžit tutéž vyčerpávající disciplínu ještě v kategorii žen. Celkem tedy odsoutěžila nikoliv 4 ale 8 tréninků. A v 7 z nich byla nejlepší.

Všichni tento výkon ocenili uznáním a potleskem a dělám to i já.

 

Jak to celé dopadlo?

Zvítězili všichni, kdo se zúčastnili. Ti nejlepší se dostali i na „bednu“ a obdrželi ceny od pořadatele a sponzorů akce. Všichni zúčastnění si však udělali moc hezkou sportovní sobotu.

A zranění?

Krom krvavých dlaní z utrhaných mozolů, odřených holení a jednoho pádu z hrazdy se nestalo nikomu nic závažného.

Nakonec

Pokud umíte běhat, klikovat, dřepovat, shybovat na hrazdě, skákat přes švihadlo a vzpírat a nebo alespoň zvedat činku nad hlavu, pak byste si tuto soutěž měli také někdy vyzkoušet a věřte, že se sice trochu zapotíte, ale že Vás to bude bavit. No a dovolím si říct, že pokud přípravu na takovou soutěž budete brát vážně, tak ať jste žena nebo muž, dokonalá postava Vás nemine.

Videa:

 

 

 

 

 

Fotogalerie:


zaslal: | vystaveno: 17.01.2013

Výběr produktů z eshopu:

High Potency Digestive Aid 90 kapsl ..


...

BOSU - Balance Trainer ELITE Editio ..


...

Magnesium + Potassium sport ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: