Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Jiří Orság vybojoval stříbro na ME a jede na Olympiádu do Londýna!orsag2012.jpgČeský vzpěrač a člen XXtreme Nutrition Teamu Jiří Orság získal na ME v Antalyi stříbrnou medaili v nadhozu. Orság závodil v kategorii nad 105 kg. V olympijském dvojboji byl pátý, v trhu devátý.

Tímto skvělým výkonem si tak vybojoval účast na OH v Londýně.

„Tak je to konečně za mnou :) Výprava byla úspěšná a jako družstvu se nám podařilo vybojovat jedno místo na OH do Londýna! Považuji to za skvělý úspěch a chci tímto poděkovat všem, kteří mi k tomu dopomohli a hlavně našemu kvalifikačnímu družstvu, bez kterého by to prostě nešlo.

I přesto, že konec přípravy neprobíhal tak, jak bych chtěl, jsem s výkonem více než spokojený. V trhu jsem měl 2 platné pokusy a s výkonem 183 kg jsem byl na devátém místě. V nadhozu už to bylo mnohem lepší, dal jsem 3 platné pokusy a s 235 kg jsme byl v nadhozu druhý! Celkem to je tedy 418 kg a slušné páté místo! :)

S medailí jsem na ME, které bylo kvalifikační, vůbec nepočítal, protože z předchozích let mi bylo jasné, že to bude velmi silně obsazené. Přesto se mi podařilo jednu „urvat“ v nadhozu a považuji to za krásnou třešničku na dortu.  Přecijen šlo hlavně o to, vybojovat OH.

Bohužel mám ale nyní opět problém se zápěstím, tentokráte ale s levým. Pravděpodobně je to důsledek přetěžování levé strany z konce roku, kdy jsem měl zraněné pravé zápěstí.  Tenhle problém se budu snažit vyřešit co nejrychleji, aby příprava na OH mohla probíhat bezproblémově a co nejefektivněji.“ prozradil nám Jirka.

Přejme mu tedy hlavně zdraví a štěstí, ať na OH dosáhne co nejlepšího výsledku!

 

 


zaslal: | vystaveno: 16.04.2012Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: