Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Report - Strongman - Čáslav 2012


V sobotu 19. května se na náměstí v Čáslavi sešlo 12 strongmanů ze čtyř zemí - České republiky, Slovenska, Polska a Ukrajiny, aby na 13. ročníku Čáslavského strongmana změřili své síly. Ukrajinec Konstantin Ilyin, profesionál bodující i na soutěžích série Champions League, nejsilnější Čech Lukáš Svoboda, domácí závodník a zároveň pořadatel soutěže, nejdéle aktivní strongman v ČR Jirka Žaloudek a další špičkový závodníci slibovali skvělou podívanou.

Po druhé hodině začínala soutěž taháním obřího traktoru vestoje s pomocí dvou popruhů. Strongmani táhli, ale neutáhli. Ačkoliv se závodníci snažili maximálně využít všech svých sil, pohnout traktorem se jim nepodařilo. 

caslav-1.jpg

Zdvih klády patří k tradiční strongmanské disciplíně. 130kg kládu dal nad hlavu 9x Konstatin Ilyin, který tuto disciplínu vyhrál. Následován se sedmi opakováními slovenským závodníkem Františkem Pirošem a s pěti opakováními se dělil Lukáš Svoboda s Čestmírem Šímou.

Dva 135kg kufry jsou čáslavská klasika. Na vzdálenost 40m je nejrychleji přemístil ukrajinec IIlyin následován slovenským závodníkem Golierem a třetí zkončil domácí Jiří Žaloudek.

Conanovo kolo mělo v Čáslavi jsou premiéru. Závodníci vezmou do náruče osu, která je na jedné straně ukotvena a na kterou bylo tentokrát naloženo téměř 400 kilo, a chodí v kruhu na maximální vzdálenost. První místo získal opět Ilyin, druhé pak Golier, třetí služebně nejstarší strongman Jirka Žaloudek.

Kombinace převracení 400kg pneumatiky a zvedání 130kg betonové koule přes byla pátá disciplína.
První místo vybojoval Braňo Golier hned za ním byl Konstantin Ilyin a třetí, nejmladší závodník, Slovák Peter Puszer

Poslední bylo tahání kamionu . Stejně jako traktoru na začátku, tak ani kamionu se moc jet nechtělo a do cíle se jej nepodařilo dotáhnout nikomu. Nejdále ho dotáhl a se 17,77m zvítězil Čestmír Šíma následován Peterem Puszerem a na třetím místě Lukáš Svoboda s 5ti metry.

Vítězem Čáslavského strongmana 2012 se stal suverénně Konstantin Ilyin, druhé místo vybojoval Slovák Peter Puzser a třetí příčku získal uspěšný slovenský strongman Braňo Golier, těsně před domácím Jirkou Žaloudkem, který zaostal o půl bodu.

caslav-2.jpg

caslav-3.jpg

caslav-4.jpg

caslav-5.jpg

caslav-6.jpg


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 01.06.2012Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku:  Strongman
  - | 11:53,23.02.2013