Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Mirek Hanák: tréninkové tipy #1 - zádové svaly


Moje tréninkové tipy pocházejí z několikaletých zkušeností s tréninkem. Za tu dobu jsem zkusil spoustu tréninků. Dnes se zaměříme na procvičování zádových svalů. 

 

Snažím se, aby každý trénink na záda byl jiný než ten předcházející, abych pořád šokoval svaly a přinutil je k růstu. Určitě do tréninku zařazuji shyby, to je základ. Po nich hned stahování kladky - buď nadhmatem nebo podhmatem. Potom volím buď přítahy v předklonu s činkou nebo přítahy s jednoručkou v předklonu.  Končím mrtvým tahem.

Poslední dobou se mi podařilo dosti rozšířit šířku zad díky přítahům v předklonu podhmatem na multipressu. Výhoda je v tom, že se nemusím soustředit na dráhu činky, ta už je daná díky vodícím lištám v multipressu a tak jen se snažím zvedat co nejt잹í váhu. Na záda používám kolem 4 až 5 sérií po 8 až 10 opakováních.


Mrtvé tahy necvičím pravidelně, stačí 2x do měsíce kvůli lepší regeneraci. Když jsem je cvičil každý trénink a těžké série, tak jsem měl přetrénovaná spodní bedra a nemohl jsem pak naplno cvičit. Takže jsem na sobě vypozoroval, že stačí jednou jeden trénink těžkých mrtvý tahů (tzv. mrtvoly) na začátku tréninku a pak za dva týdny jeden trénink lehčích sérií mrtvých tahů na konci tréninku, který krásně rozseká zničené svaly a tak dojde k zesílení a růstu svalů.


Důležitou roli při tréninku zad hraje intenzita. Vynikající metoda je tzv. rest pauza používaná Dorianem Yatesem. Odcvičí se daný počet opakování, pak následuje pauza zhruba několik vteřin a pokračuje se dalšími opakováními. Odcvičením této metody na celá záda budou svaly jednak růst a jednak získají hustotu a tvrdost.


Příště se zaměříme na rady a tipy pro trénink prsou.

 

zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 18.10.2010

Výběr produktů z eshopu:

ALC 90 cps + XXTREME rychlo-švihadl ..


...

211 BCAA Malate 240 cps + XXTREME r ..


...

Bandហkolen - tréninková ..


bandáže na kolena od Best Body Nutrition...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: