Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Cryotest se stahuje z prodeje


Státní zemědělská a potravinářská inspekce řešila další případ nebezpečného přípravku určeného pro sportovce.
cryotest.jpgJedná se o výrobek Muscletech Cryotest (datum minimální trvanlivosti 03/2011, balení 168 kapslí) pocházející z USA. Do České republiky jej přes Polsko dovezla a zde distribuovala společnost Redam s r.o. ze Smržic.
 
Při výrobě těchto kapslí bylo použito barvivo erytrosin E 127, které sice patří mezi povolená barviva, ale do uvedeného typu potraviny jej používat nelze. Výrobek rovněž postrádal česky psané informace o složení.
V anglicky psaném textu byla deklarována přítomnost yohimbinu, což následně potvrdily i laboratorní analýzy provedené SZPI. Yohimbin je farmakologicky účinnou látkou a je součástí některých léků.


Vzhledem k možným vedlejším účinkům je však používání těchto léků vázáno na lékařský předpis. Z hodnocení ministerstva zdravotnictví vyplývá, že volně prodejnou potravinu obsahující yohimbin nelze považovat za bezpečnou. 
Výrobek Muscletech Cryotest byl na základě výše uvedených informací zakázán a společnosti Redam s r.o. bylo uloženo opatření stáhnout jej z trhu. Do ČR bylo dovezeno 24 balení, tj. 4032 kapslí. Pokud mají spotřebitelé tento výrobek doma, inspekce nedoporučuje jeho konzumaci.

zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 13.10.2010

Pro tento článek není možná diskuze