Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

CLA


CLA je důležitá pro tvorbu svalů - zpevňuje je a tím modeluje Vaši postavu, navíc zřetelně omezuje ukládání tuků a současně podporuje jejich spalování. U osob, které cvičí a zároveň drží dietu, nedochází k úbytku svalové hmoty, CLA napomáhají tomu, že se likvidují tukové zásoby a přibývá svalové hmoty.

CLA je zkrácený generický název pro směs 16 stereo-geometrických a pozičních izomerů esenciální linoleové kyseliny (c18:2), které mají jednu sadu konjugovaných dvojných vazeb. Konzumace této směsi má řadu pozitivních zdravotních vlivů, i když účinné jsou pouze dva dominantní izomery - 9cis, 11trans-izomer CLA (c-CLA) a 10trans, 12cis-izomer CLA (t-CLA), které jsou ve směsích zastoupeny přibližně stejně.


CLA jsou vyráběna ze speciálně šlechtěné rostliny v Nizozemském Wormerveer - týmem expertů zaměřeným na vývoj produktů nejvyšší světové třídy. Tato unikátní výrobní metoda má za výsledek nejvyšší možnou koncentraci právě dvou nejdůležitějších aktivních CLA mastných kyselin nebo-li izomerů c9,t11 a t10,c12.

Izomer c-9, t-11 se projevuje snižováním hladiny triglyceridu (molekuly tuku).

Izomer t-10, c-12 se ukázal být velice důležitým regulátorem mastných kyselin, zvyšuje funkčnost imunitního systému, redukuje využití cukrů a snižuje riziko rakoviny.

Použitím osvědčených technologií a nejvyšších výrobních standardů mají CLA velice stabilní izomerový profil.

CLA jsou běžně obsaženy v hovězím, jehněčí, telecím a vepřovém mase, stejně tak jako i v mléčných výrobcích. Bohužel, za posledních 20 let došlo obecně ke snížení konzumace těchto jídel. Ve skutečnosti máme v naší stravě poměr Omega-6 mastných kyselin a Omega-3 mastných kyselin přepnutý z 1:1 na 20:1. Jinými slovy, máme příliš mnoho Omega-6 mastných kyselin a nedostatek Omega-3 mastných kyselin. Potřebujeme tedy zvýšit příjem omega-3 mastných kyselin, čehož může být dosaženo právě užíváním CLA, která tím snižují výslednou tvorbu eikosanoidů (hormonům podobné látky, které přispívají k bolestem kloubů, zánětům a zpomalují potréninkovou regeneraci a další.)

 


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 08.02.2008

Výběr produktů z eshopu:

CLA + ALC + ALC zdarma ..


CLA Ethyl Ester Zhubněte, vybudujte kamenné svaly a podpo...

CLA Ethyl Ester ..


...

Super CLA 80% + Beta Karoten + Vita ..


Vynikajicí doplněk stravy s Beta Karotenem a vitamínem E
Pod...
Pro tento článek není možná diskuze