Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

80. - Jak se stát mistrem světa - Výběrové cviky - Hacken dřepy s prohnutím


Hacken dřepTento speciální tvarovací cvik je dobré zařazovat v předsoutěžní přípravě pro oddělení kvadricepsů a hamstringů na  vnější straně stehen. Oddělení se projeví vytvořením hluboké podélné rýhy, což rozhodčí kladně oceňují.

Viditelné výsledky lze pozorovat již po třech týdnech od zařazení do repertoáru cviků na nohy, přitom není nutné provádět celé série dřepů s prohnutím, postačí, když je budete vykonávat při posledních 5-6 opakování po běžných hacken dřepech.

Provedení:    
Po zaujmutí polohy na stroji a zaklesnutí ramen do opěrek nastavte chodidla do takového postavení, abyste stimulovali požadovanou partii stehen. Cvik je původně určen pro rozvoj spodní přední části stehen s postavením chodidel na spodní části platformy, což ovšem zvyšuje nároky na kolena. Jestliže chcete eliminovat zatížení kolen, kolena se při dřepu nesmí dostávat před špičky.

Tomu předejdete postavením chodidel výše na platformě, účinek ovšem touto úpravou postoje zacílí také na zadní stranu stehen. Proveďte několik klasických hacken dřepů a v druhé polovině série přejděte na dřepy s prohnutím. Fáze pohybu směrem dolů probíhá stejně, ale směrem nahoru odtlačíte boky od opěrky.

Horní částí zad zůstáváte opřeni, směrem vzhůru přecházíte na špičky. Závěr pozitivní fáze cviku končí s nepropnutými koleny. Poté přitáhnete boky zpět k opěrce, tím dojde k postavení nohou na celá chodidla a plynule začíná další opakování.

Hacken dřepy s prohnutím zařazujte jako poslední, nebo předposlední cvik tréninku stehen. Před tím je nutné svaly aktivovat do pohotovostního režimu přednožováním a zanožováním z důvodu prohřátí a prokrvení stehen a kolenních kloubů.

Vzorový trénink:

a) přednožování v supersérii se zanožováním 4x 15-12 opakování
b) hacken dřepy s prohnutím 4-5x 15-10 opakování
c) dřepy s činkou vzadu 6x 12-8 opakování

 


zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 29.07.2015

Výběr produktů z eshopu:

IMPULSE FITNESS IF-SPC - Posilovací ..


Lavice na biceps je klas...

IMPULSE FITNESS - Bicepsová Posilov ..


Bicepsová lavice s pevno...

XXTREME FITNESS FLOOR 8 - sportovní ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: