Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

76. - Jak se stát mistrem světa - Výběrové cviky - Obrácené dřepy na hacken-pressu


Tento originální cvik zcela nevhodný pro začátečníky je náhradní variantou za čelní dřepy s činkou na ramenou. Výhodou je, že zátěž je přenášena na ramena prostřednictvím polstrovaných opěrných bodů a nezpůsobuje tak nepříjemný tlak v oblasti ramen.

Cvik je vhodné zařadit pro dosažení lepšího rozvoje přední strany stehen. Účinek lze nasměrovat do vnější či vnitřní partie změnou polohy špiček.

hacken-pressProvedení:
Zaujměte polohu ve stoje čelem k opěrné desce stroje, chodidla co nejblíže k vodícím tyčím opěrné desky. Po zdvihnutí zátěže je nejdůležitější udržet záda rovná a pánev by měla být se zády v jedné ose. Po zahájení cvičení se zřejmě nevyvarujete mírnému vysazení pánve.

V tomto okamžiku se však zapojí do hry také vzpřimovače a hýžďové svaly. Mírné vysazení pánve proto nesmí způsobovat nepříjemný tlak ve spodních zádech při pohybu dolů. Jestliže se tlak ve spodní partii zad začne projevovat, je nutné snížit zátěž, nebo nevykonávat dřepy do příliš velké hloubky. Každopádně, hluboké dřepy zapojí do činnosti více svalových vláken a cvik se stane účinnějším.

Proto bych doporučoval, abyste při potížích se spodními zády raději snížili zátěž. Ideální provedení spočívá v neustálém kontaktu těla s opěrnou deskou během celé fáze pohybu.

Některé stroje mají opěrnou desku příliš dlouhou. Na těchto strojích Vám nezbude nic jiného, než vytáčet kolena do stran, abyste se při pohybu dolů vyhnuli spodnímu okraji desky. Tato poloha špiček Vám pomůže více zatížit vnitřní stranu stehen těsně nad koleny. U ostatních strojů lze špičky i s koleny mířit před sebe, takže při pokrčení se dostávají kolena mezi vodící tyče.

Hloubka dřepu je opět závislá na tom, jestli udržíte trup v kontaktu s podložkou. V opačném případě je nutné pohyb zkrátit. Dřepy vykonávejte na celých chodidlech. Nedoporučuji, abyste za účelem dosažení maximální hloubky dřepu přecházeli na špičky. Hrozí poranění Achillových šlach!

Obrácené dřepy vykonávejte po řádném rozcvičení a provedení několika sérií přednožování a zanožování. Tento způsob řazení cviků je účinnou prevencí proti zranění. Přednožování a zanožování nevysiluje stehenní svalstvo pro pozdější vícekloubové cviky, ale naopak, dojde k prohřátí a prokrvení svalstva nohou a kolenních kloubů jako prostředek k  aktivaci pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému.


zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 20.07.2015

Výběr produktů z eshopu:

IMPULSE FITNESS IF-SPC - Posilovací ..


Lavice na biceps je klas...

IMPULSE FITNESS - Bicepsová Posilov ..


Bicepsová lavice s pevno...

XXTREME FITNESS FLOOR 8 - sportovní ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: