Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

66. - Jak se stát mistrem světa - Tréninkové techniky pro pokročilé - Negativní opakování


negativni opakovaniKaždé opakování se skládá z pozitivní fáze, kdy je zátěž zvedána, a z negativní fáze, kdy je zátěž spouštěna. Během negativní fáze lze pohyb brzdit o několik sekund déle, protože v této fázi mají svaly větší sílu, než v pozitivní. Princip tedy spočívá v prodloužení doby opakování a tím i k prodloužení doby svalové práce - svalového napětí.

Negativními opakovánimi je možné ovlivnit tvar a sílu svalu, ale také a především jeho kvalitu v podobě větší tvrdosti a vaskularity.

Techniku lze praktikovat v silové a objemové přípravě následovně:

1. Prodloužit negativní fázi při každém opakování, což je z hlediska kvality nejrychlejší cesta. Nevýhodou je, že používané zátěže budou nižší, než u standardní doby opakování. Proto je vhodné tento způsob používat pro zkvalitňovací fázi mezi několika po sobě jdoucími objemovými fázemi.

2. Negativní opakování zařazovat na konec každé série pro závěrečné 2-3 zdvihy, kdy nejste schopni v pozitivní fázi zátěž zvednout. Pak je ovšem důležitá asistence sparingpartnera. Vhodné pro objemovou fázi.

3. Používat takové zátěže, kdy jste schopni zátěž pouze brzdit, nikoli zvednout. Takové série se zařazují nejčastěji na poslední cvik tréninku, který je zároveň cvikem nejnáročnějším, tzn. vícekloubovým. Pomoc minimálně jednoho sparingpartnera pro překonání pozitivní fáze je nutností. Lze zařadit do silové přípravy pro zvýšení absolutní síly.

Využití negativních opakování v tvarovacím a rýsovacím období:
Prodloužením doby opakování je zvýšena doba svalové práce. Snadněji se tedy dosáhne tvorby laktátu, která je spojena s jeho odbouráváním v játrech za přispění tuků (Coriho cyklus). V kombinaci s redukční dietou se běžně dosahuje závodní formy již několik týdnů před soutěží. To z toho důvodu, že běžná doba opakování činí 2 sekundy, kdy po jedné sekundě trvá pozitivní a negativní fáze.

Při prodloužení negativní fáze na 3 sekundy a ponechání jedné sekundy pro pozitivní fázi se zvyšuje doba provedení opakování na 4 sekundy. Deset opakování bez použití techniky negativních opakování trvá 20 sekund, s použitím popisované techniky 40 sekund. Svalová práce se zdvojnásobí! Kombinace se supersériemi se jeví jako velmi efektivní, ovšem je určena jen pro vyspělé kulturisty.


zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 26.06.2015

Výběr produktů z eshopu:

IMPULSE FITNESS IF-SPC - Posilovací ..


Lavice na biceps je klas...

IMPULSE FITNESS - Bicepsová Posilov ..


Bicepsová lavice s pevno...

XXTREME FITNESS FLOOR 8 - sportovní ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: