Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

6. - Jak se stát mistrem světa - Délka tréninkových period


V tomto článku se podíváme na to, jak dlouhé by měly být tréninkové periody, nebo-li jak dlouhou cvičit podle stejného tréninkového plánu. Možná čekáte, že Vám napíšu, jak dlouhá by ta doba měla vlastně být. Nenapíšu, ale poradím Vám, jak si ji spolehlivě určit.

V dobách mých začátků jsme dobu trvání tréninkového plánu se sparingpartnery řešili pocitově. Když nás přestaly procvičované partie po tréninku bolet, tak jsme se většinou shodli na tom, že je nutná změna. Bolest svalových partií po zátěži v délce 2-3 dny je známkou správně odcvičeného tréninku. Tím je myšleno, že zvolená intenzita, objem tréninku a zátěž byly dostatečné. Bolest způsobuje poškození svalových vláken, dochází také k mírnému otoku svalstva a tělu pak trvá několik dnů, než svalová vlákna zregeneruje.

 

delka treninkovych period


Jenže lidské tělo má jednu obrovskou schopnost - přizpůsobit se. A tak postupem času zjistíte, že při stejném plánu jste schopni zregenerovat za kratší dobu, až se dostanete do stavu, kdy následující den po tréninku Vás svalstvo nebude bolet vůbec. V tuto chvíli Vᚠorganismus přivykl zátěži, kterou bylo po dobu několika týdnů až měsíců vystavováno.

 

Čas na změnu nastal a vy byste měli přemýšlet nad tím, jak efektivněji budete stimulovat svaly k dalšímu růstu. Po celou svou sportovní kariéru se řídím tímto heslem:

 

"V kulturistice funguje všechno, ale nic nefunguje věčně."
zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 01.09.2014

Výběr produktů z eshopu:

AAKG 1+1 ZDARMA 300cps ..


Napumpujte své svaly k prasknutí! AAKG – jedena z nejdokonalej...

80% Whey Protein 1 + 1 ZDARMA ..


Extra kvalitní čistě syrovátkový prot...

BCAA 1+1 ZDARMA ..


BCAA byla navržena s jediným cílem – maximálně ochránit svalovou ...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: