Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

51. - Jak se stát mistrem světa - Tréninkové techniky pro pokročilé - supersérie


Varianta1
Dvě po sobě jdoucí série různých cviků na stejnou svalovou partii. Budete překvapeni, kolik má v sobě procvičovaný sval síly, když skončíte s prvním cvikem  a přejdete na druhý. Doporučuji, abyste kombinovali těžší cvik s lehčím, např. tlakový s tahovým. Mezi kulturisty jsou supersérie poměrně často využívány pro překonání stagnace. Uplatnění najdou i  při redukční dietě. 

Procvičovaný sval je nucen déle pracovat ve dvou různých pohybech a úhlech zatížení, což vede jak k vyšší stimulaci pro další růst, tak i k navýšení práce pro delší uvolňování tuků z podkoží do krevního řečiště.

příklad tréninku kvadricepsů s použitím supersérií:
1. čelní dřepy + přednožování
2. leg-press s chodidly na horní části platformy + zanožování
3. výpady vpřed + abdukce

 Varianta 2
Dvě po sobě jdoucí série na protilehlé (antagonistické) svalové partie. Výhodou je procvičování dvou svalových partií v rámci jedné supersérie, což vede k  jejich současnému napumpování. Kdo to zažil, ví, co je tím myšleno. Výhodou je, že zatímco u varianty 1 daný sval neodpočívá, ale je okamžitě zatěžován dalším cvikem, u tohoto provedení mají zúčastněné svaly dostatečný čas na odpočinek.

Je to výborné spojení intenzity, požadavku na zotavení a napumpování antagonistických svalových partií v jednom. Dnes tento systém upadá v zapomnění, ovšem z hlediska přínosu je nedocenitelný. Arnold Schwarzenegger je velkým propagátorem a praktikem tohoto systému.

příklad tréninku prsního svalstva a zad:
1. bench-press + shyby na hrazdě před hlavu
2. tlaky s jednoručkami + stahování spodní kladky
3. rozpažování + stahování kladky za hlavuObě výhody skýtají výhodu ve zkrácení doby strávené ve fitness-centru s přínosem v podobě většího a kvalitnějšího svalstva, obzvlášť, když supersérie nebyly v minulosti aplikovány.


zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 22.05.2015

Výběr produktů z eshopu:

IMPULSE FITNESS IF-SPC - Posilovací ..


Lavice na biceps je klas...

IMPULSE FITNESS - Bicepsová Posilov ..


Bicepsová lavice s pevno...

XXTREME FITNESS FLOOR 8 - sportovní ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: