Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

50. - Jak se stát mistrem světa - Výběrové cviky - nadhoz a tlak


Nadhoz spojený s tlakem na ramena posiluje kompexně svaly horní poloviny těla. Od počátku zdvihu, kdy se do práce zapojují vzpřimovače páteře  a na krátkou dobu i nohy, postupuje směr působení ve směru dráhy činky. Zapojují se horní zádové svaly, ramena, trapézy a svaly paže včetně předloktí.

Nelze očekávat, že výrazně zlepšíte hmotu všech partií. Ovšem lze očekávat výrazné zvýšení síly, především výbušné, a zlepšení koordinace a kooperace svalových partií.

Nadhoz s tlakem lze přiřadit k tréninku ramen a zad, na které jsou během zdvihu kladeny největší nároky. Při zařazení cviku před trénink zad je možné vypustit závěrečný tlak, který zatěžuje především ramena.

Významné je zapojení svalu podhřebenového při vnější rotaci nadloktí, kdy se činka přemísťuje od pasu na ramena. Sval podhřebenový limituje rozvoj širokého svalu zádového a spolu s tím, jak sílí sval podhřebenový, rozvíjí se i široký sval zádový.

Cvik je vhodné zařadit na začátek tréninku. Po rozcvičení je nadhoz vhodným startovacím cvikem na prohřátí a prokrvení svalových skupin horní poloviny těla. Cvik nevyčerpává cíleně jednu partii, nemusíte se obávat, že Vám nezůstane dostatek sil na ostatní cviky. Nadhoz lze vnímat jako vhodný cvik pro aktivaci jednotlivých partií.

Sami jste jistě poznali, že lépe se dřepuje, když jsou nohy řádně rozehřáté a prokrvené pomocí přednožování, které je zařazeno na začátek tréninku nohou. Stejného efektu docílíte, když před trénikem zad nebo ramen zařadíte nadhozy. Protože nadhoz s tlakem klade zvýšené nároky na kardiovaskulární systém, je také dobrým nástrojem pro zlepšení aerobní kondice.

Provedení:
Přistupte k čince, udělejte dřep a uchopte činku nadhmatem na šíři ramen. Zdvihněte činku pomocí nohou, záda držte rovná, hlavu v protažení páteře. Před dosažením vzpřímeného postoje již činku vytahujte pomocí paží vzhůru k ramenům.

Až se ocitne činka v úrovni pasu či spodní části hrudníku, tak pomocí vnější rotace nadloktí přemístěte činku na ramena. Z této pozice zahajte neprodleně tlak nad hlavu pomocí ramen.

Tlak by měl být čistý, bez výrazového pohybu nohou. Zpět se vracejte po dráze činky a zdvih opakujte.

Vzorové tréninkové plány:

ramena

a) nadhoz s tlakem s rostoucí váhou činky 3x12-8
b) upažování ve stoje s rostoucí váhou činek 3x12-8
c) tlaky velké činky za hlavu na multipressu s rostoucí váhou činky 4x10-6


záda

a) nadhoz bez závěrečného tlaku s rostoucí váhou činky 3x12-8
b) mrtvý tah s rostoucí váhou činky 4x10-4
c) přítahy na hrazdě před hlavu    4x12-8
d) přítahy jednoručky v předklonu s rostoucí váhou činky 3x10-6zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 20.05.2015

Výběr produktů z eshopu:

IMPULSE FITNESS IF-SPC - Posilovací ..


Lavice na biceps je klas...

IMPULSE FITNESS - Bicepsová Posilov ..


Bicepsová lavice s pevno...

XXTREME FITNESS FLOOR 8 - sportovní ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: