Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

1. - Jak se stát mistrem světa - úvod


V seriálu článků "Jak se stát mistrem světa" se Vám pokusím detailně popsat způsob, jakým lze dosáhnout nejvyššího titulu současné amatérské kulturistiky.

Cesta, kterou jsem absolvoval, nebyla jednoduchá. Počátky se datují v roce 1989. Nebyly informace o tréninku a výživě. Internet a časopisy o kulturistice neexistovaly, odborné publikace vycházely v podobě ročenek. Trénoval jsem doma a namátkově také v řadě sklepních posiloven. Doba fitness-center byla budoucností. Cviky jsem pochytil z již zmíněných ročenek, od kamarádů, a také svého otce, který se v mládí rekreačně věnoval vzpírání. Byla to doba pokusů a omylů na sobě samém.

 

TomᚠLukáč


Vybavení nebylo mnoho. Vlastnil jsem dvě pětikilogramové jednoručky, později přibyla rovná lavička a velká nakládací činka o hmotnosti 26 kg. První tři roky jsem trénoval doma. Po revoluci 1989 nastala doba soukromého podnikání a fitness-centra rostla jako houby po dešti. V roce 1991 vzniklo první fitness-centrum i v mém rodném městě a od roku 1992 jsem byl jeho stálým zákazníkem.

Začátkem všeho je motivace. U mne to bylo objevení ročenky kulturistiky na školní burze. Poprvé v životě jsem viděl fotografii kulturisty a okamžitě jsem si myšlenku rozvoje svalové hmoty do takových proporcí zamiloval. A už bude Vᚠimpuls jakýkoli, je nutné si uvědomit, že vybudování svalové hmoty na soutěžní úroveň je během na dlouhou tra. Není možné nabrat svalovou hmotu čistou cestou (myšleno bez užívání anabolických steroidů) do objemů dnešních profesionálních kulturistů v řádu několika let. Není to totiž možné vůbec.

Pokud se objevují v médiích informace o kulturistovi, který cvičí 5 let nebo i méně, již je v profesionální divizi a vyhrává, je v podstatě jisté, že je to díky masivnímu zneužívání zakázaných dopingových látek. Jistě je jeho trénink objemnější a náročnější, ale schopnost regenerace a svalového růstu je mnohonásobně umocněna dopingem. Takovou cestu Vám nenabízím. Trvalo mi 19 let, než jsem se postavil na soutěžní pódium, a 22 let, než jsem získal titul mistra světa bez užívání zakázaných dopingových látek.

V článcích budou uvedeny tréninkové rozpisy, které vychází z mé praxe. Protože jsem se jako začátečník dopustil řady chyb a Vás chci těchto chyb vyvarovat, nebudou rozpisy identické s mými, ale upravené tak, aby efektivnost tréninkových plánů byla z mého pohledu co nejvyšší a pokud možno bez negativních dopadů na zdraví. Vřele Vám doporučuji, abyste techniku cviků konzultovali s trenérem ve Vašem fitku a před samotným zatěžováním Vašich tělíček se poradili s lékařem o Vašich sportovních ambicích.

 


zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 11.08.2014

Výběr produktů z eshopu:

X3 - Thermogenic Fatburner 1+1 zdar ..


Tri-Complex - X3 Thermogenic Fat Burner je extrémně výkonný multi...

ALC - Acetyl L-Carnitin 90cps ..


Spaluj na maximum!
ALC – inovova...

L-Carnitin 66700mg ..


Tekutá forma fantastického a oblíbeného L-Carnitinu od společnost...

Creatine Monohydrate 500g - 1+1 ZDA ..


Kreatin je organická látka přirozeně se vyskytující v lidském těl...

T90 - Tribulus Terrestris 1+1 zdarm ..


Extra silná koncentrace: 90% Extra plné kapsle: 750 mg / kapsle ...

Creatine Ethyl Ester Malate - 240cp ..


Nejlepší kreatin na světě - shodují s...

80% Whey Protein 1 + 1 ZDARMA ..


Extra kvalitní čistě syrovátkový prot...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: