Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Creatine Ethyl Ester Malate


Jedná se o creatine ethyl ester v kombinaci s malátem (kyselinou jablečnou). Spojuje vysoce efektivní a vstřebatelný CEE (creatine ethyl ester) s vyjímečnými vlastnostmi malátu. Obě uvedené složky a jejich vlastnosti jsou popsány níže. V současné době se jedná o špičku kreatinových produktů.
Creatine ethyl ester malate tedy navazuje na CEE, ovšem právě díky připojenému malátu se mu dostává podstatně lepších vlastností. Týká se to nejen mnohem lepší biodostupnosti (stabilní molekula není rozkládána na creatinin v žaludku ani ve vodě), vyšší efektivity a rychlosti absorpce, ale také snížení vedlejších účinků při vysokých dávkách a podstatně lepší chuti (ta není perfektní, ale v kapslové formě to ani není nutné). Je laboratorně testován na 100%ní čistotu, neobsahuje žádná plnidla, příchutě, sladidla ani další aditiva. 

 

 

Creatine ethyl ester

Kreatin ethyl ester HCL  (CEE) je monohydrát kreatinu s připojeným esterem. Estery jsou organické sloučeniny, které vznikají esterifikací – reakcí karboxylové kyseliny a  alkoholů. Toto připojení esteru je významné, protože estery se nacházejí v tukové tkáni živočichů. Ale proč je to důležité? Jakou roli toto hraje v absorpci kreatinu?

Ethyl-ester v Creatine Ethyl Ester HCL vytváří molekuly v tuku rozpustné a schopné pasivně pronikat rychle a přímo skrz buněčné membrány. Tato metoda dodávání kreatinu obchází přenašeč kreatinu v buněčných membránách a umožňuje rapidně zvyšovat vnitřní množství kreatinu.

Pasivní průnik je procesem, který popisuje průchod látek přes buněčnou membránu za pomoci lipidů jako transportních mechanismů. Jelikož není v tomto modelu buňkou vykonávána žádná „práce“, je tento způsob nazývám pasivním průnikem. Kreatin monohydrát využívá lipidy k průniku buněčnou stěnou a ke vstupu do buňky. Z tohoto důvodu je esterifikace kreatinu a přítomnost esterů v tukové tkáni živočichů významná.

Kreatin monohydrát je však jen částečně lipofilní (v tucích rozpustný). To znamená, že využívá tukovou tkáň jako transportní mechanismus neefektivně. Esterifikace látek zvyšuje jejich lipofilní vlastnosti, tedy esterifikovaný kreatin využije tuk k průniku buněčnou stěnou efektivněji a jeho působení na buněčné funkce bude fungovat efektivněji než u jeho protějšku neesterifikovaného kreatin monohydrátu.
Jednoduše to tedy znamená nejen, že potřebné dávkování může být nižší, ale též že absorpce esterifikovaného kreatinu bude vyšší. Není třeba užívat v cyklech. Uvádí se však, že CEE nemá dobrou odolnost vůči žaludečním kyselinám. Chuť CEE je velmi hořká.

 

 

Malát (kyselina jablečná)

Kyselinu jablečnou lze v přírodní formě nalézt v různých druzích ovoce a zeleniny, především v jablku, švestkách a rajčatech.  Je součástí fermentace ve vinařství.  Kyselina jablečná se také nachází ve svalových buňkách. Má mnoho zdraví prospěšných účinků - zvyšuje imunitu, udržuje zdravou ústní dutinu, snižuje riziko otravy těžkými kovy (inaktivuje těžké kovy) a vytváří hladší, čistší a pevnější pokožku.
Největší přínos je však v stimulaci metabolizmu a rychlém růstu energie (buněčný energetický metabolizmus). Kyselina jablečná je součástí Krebsova cyklu jako transportér - vložená střední látka, která vytváří ATP - což je zdroj energie pro svalovou buňku, a zvyšuje tím produkci energie ve svalech. Krebsův cyklus je základ pro živou existenci a bez jeho energetické produkce by se životní pochody doslova zastavily. Proto je podstatné doplňovat kyselinu jablečnou.

Nedávná studie zjistila, že konzumace malátu během 15 dnů snížila tučnost svalů, zvýšila produkci energie o 34% a způsobila 20% nárůst kreatin fosfátové obnovy po cvičení. Jednoduše řečeno to znamená, že se zlepšil metabolismus, výrazně se zvýšila produkce energie, snížila únava a zlepšila obnova svalů ihned po tréninku.
Malát navíc zlepšuje mentální schopnosti, využívá se v léčbě chronického únavového syndromu a chronické bolestivosti svalů.

Díky malátu pak CEEM ještě méně dráždí trávicí trakt u citlivých jedinců. Malát také výrazně zlepšuje celkovou chuť produktu CEEM a umožňuje zvýšenou biodostupnost, tzn. CEEM není degradován v žaludku na creatinin a rychle se vstřebává v trávicím traktu.


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 20.04.2009

Výběr produktů z eshopu:

Creatine Ethyl Ester Malate - 240cp ..


...

211 BCAA Malate ..


Více než jen BCAA 211 BCAA MALATE nejsou jen běžná BCAA. Profesi...

CEEM 240 cps + 211 BCAA Malate 90 c ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku:  helen
  - | 8:15,10.05.2016

Dear:
Third party credit cards payment
processor Fashionpay.
Good to tell you that:
We provide safe FastPayment link
(Virtual Terminal) for
HIGH RISK industry, Online Pharmacy
- ONE-Button to send Fastpayment link.
-Support global VISA,MasterCard,JCB
credit(debit) cards;
-HIGH successful ratio & outstanding
risk control ability;
-Guaranteed Payout and Fast Settlement;
-Transparent cost.
-Multicurrency
transaction(USD/EUR/GBP/JPY etc.);
-24/7 professional online customer
service.
Skype: helen_poko
Email: helen@fashionpay.com
Best regards
Helen


  Malate
  Pavezav19 | 13:49,01.07.2010

Dobrý den,je mi 15 a cvičím 4x týdně a chtěl bych začít užívat CEE Malate.Píše se tam 40x silnější než normální creatin,tak se chci zeptat,zda by mi mohl něak uškodit,popřípadně jaké bych měl užívat dávkování pro mě vhodné.Díky.


  CEEM - dávkování
  Alfonzo | 14:12,06.02.2009

Dobrý den,
dávkujte 3 kapsle cca 30 minut před tréninkem a 3 kapsle po tréninku, v obou případach zapijte vodou. V den volna můžete užít jen jednu dávku (3 kapsle) například ráno nebo v půli dne. Pokud vážíte nad 90kg, užijte vždy na místo 3 kapslí kapsle 4.
Velké množství alkoholu není nikdy dobré, k negativní interakci alkoholu a CEEM by však dojít nemělo. Tudíž, jdete-li o víkendu s kamarády na pivo, tak si ho vychutnejte.


  wenca0
  wenca0 | 22:27,05.02.2009

Dobry den chtel bych si koupit Creatin ethyl ester malate ale nechapu to davkovani.Cvicim 3x tydne a nevim jak to mam brat o vikendu kdyz chodim posedet s prateli jestli tomu vadi alkohol.Dekuji