Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Lou Ferrigno


Tento americký kulturista a herec se narodil 9.listopadu roku 1952 v Brooklynu (New York, USA).


ferrigno.jpgJeho americká krev se mísí s italskou, což se projevuje i na jeho temperamentu.


Ferrignův otec, bývalý vzpěrač byl velmi přísný nejen na syna, ale také na svou manželku.


Ve svých třech letech prodělal infekci, která zapříčinila ztrátu sluchu na 80%. Jeho první myšlenka stát se vzpěračem, vznikla jako u většiny chlapců té doby při sledování televizního Hercula v podání Steeveho Reevese. To bylo Ferrignovi třináct let.


Po vystudování střední Technické školy v Brooklynu, se účastnil soutěže Mr. America IFBB, kterou vyhrál. Čtyři roky později(rok 1963) zkusil štěstí na Mr. Universe, kde opět zvítězil. První velký úspěch se měl konat na profesionální soutěži Mr. Olympia, Lou se však musel smířit s druhým místem.


O rok později se na této soutěži objevil také Arnold Schwarzenegger, kterého se ale Ferrignovi nepodařilo nikdy porazit.


V té době se také objevil ve svém prvním známém filmu Pumping Iron, kde si zahrál například i Arnold Schwarzenegger nebo Franc Columbo. Tento snímek je vlastně pohled do života kulturistů.

LouFerrigno2.jpg
Rok 1977 mu přinesl čtvrté místo na soutěži World´s Strongest Man(Nejsilnější muž světa). V té době vážil 130 kg, během mimosoutěžních aktivit, vážil dokonce až 143 kg.


V těchto letech se převážně vyskytoval ve filmech a seriálech, známý například Neuvěřitelný Hulk.


Rok 1983 přinesl Ferringovi splněný sen, když si zahrál ve svém oblíbeném filmu z dětství Hercules. Další známnější role je film Sindibád Sedmi Moří, nebo Klec Smrti.


Návrat ke kulturistice nastal až v devadesátých letech, kdy se účastnil soutěže Masters Olympia, což je soutěž pro seniory kulturistiky. V této soutěži se umístil na 12. a 10. místě.  Poté definitvně skončil se soutěžením.


V roce 2008 jsme měli možnost spatřit tohoto uznávaného muže v dalším díle Neuvěřitelného Hluka a  nyní v roce 2009 ve filmu Kámoš k pohledání, kde hraje sám sebe.


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 11.02.2010

Výběr produktů z eshopu:

XXTREME rychlouzávěry ..


...

Fitness Pack pro dokonalou postavu ..


...

Uzávěr na OL osu 50mm - pákový rych ..


...
Pro tento článek není možná diskuze