Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Larry Scott


Když se 12.října 1938 v Utahu(USA) narodil malý Larry, nikoho by ve snu nenapadlo, že se mu jednou bude přezdívat The Legend.


scott2.jpgExhibice George Eifemana a Steve Reevese v Salt Lake City byla pro Larryho Scotta osudová.


Po seznámení se Steevem Reevesem se dozvěděl jeho trik pro získání svalů - činky a jednoručky. V tento den nastal Larrymu zlom v jeho životě.


Nadějný kulturista trénoval celé tělo po čtyřech seriích se zvyšováním váhy šestkrát týdně, do toho chodil do zaměstnání do firmy s elektronikou a po večerech studoval.


Od roku 1960-1962 žil v Kalifornii, kde stále pilně trénoval a studoval. Zde se také potkal s Vincem Girondou, majitelem posilovny v North Holywood. Byl velmi překvapen, že ho Gironda  nepoznal(již v té době se vyskytoval na titulních stranách časopisů). Larry se zařadil mezi členy této posilovny, která byla jediná dobře vybavená pro náročné cvičení. Postupně se od zmíněného majitele učil stravovací návyky a vše o tréninku a pózování. Dodnes jsou z nich velcí přátelé.


Roku 1960 vážil Larry Scott 76 kg a již tento rok získal třetí místo na Mr.Olympia. Poté, co nabral další 2kg, vyhrál Mr. Southern California a Mr. California. Brzy již vážil 89 kg s obvodem paží 51 cm. New York se stal dalším bodem, kam musel Larry odcestovat, chtěl-li pokračovat ve slibné kariéře úspěšného kulturitsty. A hned roku 1962 zde vyhrál IFBB Mr. America a o rok později Mr. Universe.


Jak sám sportovec řekl, léta 1964-1968 byla pro něj vrcholem kariéry. Stále trénoval s Vincem Girondou. V té době ještě nebyla zdaleka taková infirmovanost a znalost o výživě jako dnes, snahu o větší růst svalů tak doprovázelo mnoho omylů. Sám Larry
LarryScott2.jpgpřišel na to, že pro větší objem mu pomáhá vysoký přísun bílkovin, jedl proto celé dny hlavně vejce.


Bohužel není snadné vypátrat o Larryho úspěších z tehdejší literatury mnoho informací. Lidé se domnívali, že kulturisté jsou lidé, kteří chtějí mít větší sílu, aby mohli zapásit s lidmi kolem sebe. Známý pojem Scottova lavička, měl původní název Girondova lavička, protože právě Gironda přivedl Larryho k bicepsovým zdvihům se 45kg jednoručkami.


Beze sporu nejsilnější zbraní Larryho Scotta byli jeho krásně tvarované paže. Těch docílil upažováním ramen s kombinací tlaků v takové síle, že ostatní chlapci z posilovny se ho snažili jen marně napodobit. Přesto cvičení bicepsů nepatřilo mezi jeho oblíbené, místo toho raději posiloval lýtka, kdy po náročném tréninku při odchodu z posilovny vyšlápnul  prudký kopec s jednoručkami v ruce, tento proces po něm brzy opět ostatní chlapci kopírovali.


Larry si svůj trénink, který absolvoval stále šest dní v týdnu, nenechal ničím pokazit, dokonce i v den své svatby.


Roku 1965 zvítězil v soutěži IFBB Mr. Olympia, která se konala v New Yorku a toto vítězství úspěšně opakoval následujících pět ročníků.


Po svém druhém vítězství v Mr. Olympia oznámil, že je čas dát prostor mladým talentům a sám se věnoval rodině a pojišťovnictví. Právě kvůli častému cvičení přišel o svou první manželku, se kterou se rozvedl.
Roku 1979 se zúčastnil IFBB Diamond Cup, kde získal deváté místo.


Ve svých sedmdesáti letech má Larry Scott stále obdivuhodně krásné bicepsy, se kterými se rád pyšní. V současnosti žije v Salt Lake City v Utahu a zabývá se osobním trénováním a kulturistickému poradenství.


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 05.02.2010

Výběr produktů z eshopu:

Eleiko Classic Seated Preacher Curl ..


...
Pro tento článek není možná diskuze