Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Dwayne Douglas Johnson


Tento wrestler a herec se narodil 2. května roku 1972 v Miami na Floridě. Jeho otec a dědeček byli známý wrestleři, a tak měl Dwayne od malička velký vztah ke sportu jako takovému.


Nejdříve začínal s atletikou a americkým fotbalem. Získal dokonce sportovní stypendium. Tím mu začala příprava na ligu amerického fotbalu NFL. Kvůli zdravotnímu problému však musel od tohoto cílu upustit a později, když se mohl zpět vrátit k fotbalu, začal pokukovat spíše po wrestlingu.


the_rock.jpgFotbalu se sice ještě věnoval, tušil však, že jeho chvíle kdy začne s wrestlingem brzy přijde. Krátce po svém návratu na hřiště poznal svou životní lásku Dany Garcia. V té době také dostal nabídku z CFL v Kanadě. Přišlo dlouhé rozhodování a Dwayne se nakonec přiklonil k dráze wrestlingu.


Oba rodiče ho podporovali a tak se začal poohlížet po wrestlingové škole. Do toho se mu ozval rodinný přítel Pat Patterson, s nabídkou pomoci mladíkovi k hvězdné kariéře. Po vytrvalém trénování se Dwayne rozhodl zavolat Vince McMahona s dotazem na přijetí do tehdejší WWF.


Jeho první působení však bylo v USWA, kde byl známý pod přezdívkou Flex Cabana. Roku 1995 ve WWE, když se mu říkalo Rocky Mavia získal svůj první IC Title. Netrvalo dlouho a zrodil se The Rock.


Ve svých šestadvaceti letech se tak stal nejmladším světovým šamionem WWE(World Wrestling Entertainment).


Brzy se stal miláčkem publika, nejen díky svým sportovním schopnostem, ale i svou přátelskou povahou a vtipem.


Celkem zvítězil na WWE sedmkrát. Jeho ambice ale směřovali více k herectví, kterému se také začal věnovat.

Dwayne Johnson.jpg
Objevoval se ve  vedlejších rolích v seriálech jako například That ´70s Show nebo Star Trek. První filmová role přišla s filmem Přesný zásah. Ten však příliš velký potlesk nesklidil. Úspěch mu přinesla malá role v Mumie se vrací, která ač neměla moc prostoru, diváci si ho zamilovali. Tvůrci to nenechali bez odezvy a Král Škorpion měl v brzké době svůj vlastní film. Zde opět Dwayne projevil svůj smysl pro humor.


O rok později, tedy roku 2002 se Dwayne Douglas Johnson pustil do natáčení Helldorado.


Film Be Cool byl tak hvězdně obsazený(John Travolta, Uma Thurman, Vince Vaughn), že Rockova účast v něm byla jistě velkým úspěchem.


Velmi známá je také komedie Vítejte v džungli, která přinesla Dwaynovi ještě více fanoušků.


Roku 2004 soustřeďoval nadějný herec pouze na filmy a ring šel stranou. V té době se stal Arnold Schwarzenegger guvernérem a Dwayne po něm přebíral role.


Největší konkurence Vin Diesel byl posunut na pomyslnou druhou příčku a nejoblíbenější akční hrdina měl nové jméno- Dwayne Johnson. To potvrdil v dalším snímku Walking Tall (Kráčející skála).


V následujících letech Dwayne natočil pěknou řádku filmů, z nichž nejnovější je Útěk na Horu  čarodějnic.


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 15.02.2010

Pro tento článek není možná diskuze