Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

101. - Jak se stát mistrem světa - Tricepsy jako podkovy


Ti z Vás, kteří nejsou od přírody obdařeni dokonalými tricepsy, můžou nalézt v tomto článku návod, jak se dopracovat k pořádným podkovám na vnější straně svých paží. V čem může spočívat problém při nedostatečném růstu tricepsů? Buď jsou tricepsy podtrénované, nebo přetrénované. Řešení jsou následující:

Podtrénovanost
Při nedostatečné trénovanosti svalstva by Vám můj trenér řekl toto: „Jak mám zařídit, aby Tě bolely svaly?“. A z této věci vychází podstata problému. Neexistuje totiž dokonalý tréninkový plán. Existuje pouze dostatečná intenzita a schopnost jít až za hranice svého maxima, jinak řečeno schopnost být na sebe tvrdý. Bolest svalů v následujících dnech po tréninku značí, že trénink byl natolik dostatečný, že došlo k poškození svalových vláken a tím byl svalům udělen růstový stimul.

Především předčasné dokončení série jenom proto, že došlo k provedení předepsaného počtu opakování, nikoliv dosažení bodu selhání, je základní chybou. Když neodhadnete váhu činky a zlehka jste odcvičili stanovený počet opakování, pokračujte dále, dokud nedosáhnete silného pálení ve svalech. V následujícím období regenerace dochází k zesílenému přísunu bílkovin, sacharidů, vitamínů a minerálů do tréninkem poškozených svalů, které obnovují poškozená svalová vlákna.

Místa, kde byla vlákna poškozena, jsou následně vybudována silnější a větší, než tomu bylo předtím. Svalová vlákna takto zvětšují svůj průřez a sval roste. Pokud Vás po tréninku nebolí svaly a během tréninku jste nedosáhly napumpování, je potřeba změnit kvalitu tréninku spíše, než jeho kvantitu. Stupeň potréninkové bolesti lze převést do škály od 1 do 5 (1-nejméně bolestivé, 5- nejvíce bolestivé), hodnoty si zapisovat a při dosažení tolerance na určitý tréninkový postup provést změnu tréninkového plánu.

Přetrénovanost
Opačný problém nastane, pokud je tréninku na tricepsy příliš. Svaly samotné bolet nemusí, ale přetrénovanost se projevuje bolestí úponů tricepsových hlav v oblasti loktů. Pak může vzniknout chronická bolest, která Vás bude limitovat i při tréninku prsních svalů, do kterých se tricepsy zapojují jako sekundární partie.

Proto je důležité sledovat, po jaké době od posledního tréninku tricepsů svalová bolest odezní a podle toho plánovat pauzu mezi jednotlivými tréninky tricepsů. Do regenerace tricepsů může negativně vstupovat právě trénink prsního svalstva, u kterého se tricepsy výrazně zapojují do činnosti převážně při tlakových cvicích. Pak je na zvážení, zda tricepsy netrénovat v rámci jednoho tréninku s prsními svaly. Tricepsy se sice tréninkem prsního svalstva vysilují, ale zároveň také posilují.

Proto nelze výhradně uvažovat nad tímto spojením jenom negativně z důvodu nekvalitního tréninku částečně vyčerpaných tricepsů po tréninku prsního svalstva. Naopak, lze toho využít a tricepsy po prsních svalech dotrénovat jedním či dvěma lehčími cviky. Pak je zaručená dostatečně dlouhá doba regenerace obzvlášť, když posilujete každou svalovou skupinu jednou týdně. Ale pozor, přetrénování nemusí nastat jenom z důvodu vysokého objemu tréninku tricepsů.

Objem může být i relativně malý, délka pauzy mezi tréninky dostatečně dlouhá, ale chyba je v nedostatečném přísunu živin do svalů. Proto je nutné dodržovat adekvátní přísun živin, aby tělo mohlo efektivně mikrotrhliny ve svalových vláknech zacelit.


zaslal: Tomas_Lukac | vystaveno: 13.10.2015

Výběr produktů z eshopu:

IMPULSE FITNESS IF-SPC - Posilovací ..


Lavice na biceps je klas...

IMPULSE FITNESS - Bicepsová Posilov ..


Bicepsová lavice s pevno...

XXTREME FITNESS FLOOR 8 - sportovní ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: