Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Rozhovor s Mirkem Hanákem


S kulturistou Mirkem Hanákem, Mistrem ČR do 75kg, se budeme na našem webu pravidelně setkávat v podobě tréninkových videí, rad, tipů a popisů tréninků. Pojďme si tedy tohoto závodníka blíže představit a zjistit, s kým budeme mít tu čest.

Ahoj Mirku, můžeš se čtenářům nejprve představit? Kolik je ti let, odkud pocházíš, co nyní děláš, atd.?
Ahoj, jmenuji se Mirek Hanák, je mi 30 let a jsem z okresu Vyškov Letonice. Kromě kulturistiky pracuji ve firmě na výrobu plastových oken a dveří.

Dělal jsi závodně nějaký jiný sport?
Jako menší jsem jezdil závodně na kole bikross, později hrával soutěžně hokej a býval jsem mladým požárníkem.

mirek-hanak.jpgJak dlouho se věnuješ kulturistice nebo posilování vůbec? A co tě na tomhle sportu zaujalo? Většina kluků začne chodit do posilovny hlavně proto, aby měli vypracovanou postavu. Bylo tomu tak i u tebe?
Posilovat jsem začal zhruba před vojnou s kamarády, abych si zlepšil postavu, byl jsem tučnější dítě, tak abych zhubl a vytvaroval svaly. Postupně kamarádi odpadli a já jediný  u toho vydržel.

Kdo tě přivedl ke kulturistice? Můžeš čtenářům popsat své začátky v posilovně?
První začátky byly dost chaotické. Kamarádi mi sice říkali, co a jak cvičit a co všechno musím jíst, ale myslel jsem si, že mě bude stačit jen to cvičení a sníst něco málo. Hodně sem se mýlil, postupně jsme na to přišel, jak je kvalitní strava důležitá.

Byly to měsíce omylů a cvičení  naprázdno. Po vojně jsem se dověděl, že u nás otevřeli nové fitko, vedl ho Radek Suchomel. Začal jsem k němu chodit a vzniklo mezi námi přátelství. Když si všiml, že už mi nějaký ten sval narostl, tak se mě zeptal jestli nechci zkusit soutěžit.

Kdy jsi se rozhodl, že zkusíš závodit?
Bylo to na začátku září, Radek mi řekl, že to mám zkusit. To už jsem k němu chodil cvičit půl roku.

Kdy jsi šel na svoje první závody? Pamatuješ si, jak jsi dopadl?
Moje první závody byly na podzim roku 2001 do 65kg v mužích. Měl jsem tu smůlu, že už mi bylo 21, tak jsem musel mezi chlapy. Velmi zajímavá zkušenost, vidět všechny tak namakaný a já jak „staženej králík“ :).

Tenkrát jsem skončil na 6. místě. Začal jsem na sobě tvrdě makat a zlepšoval se - na dalších jarních soutěžích, už jsem měl i medaili. Za celou dobu soutěžení jsem se jen dvakrát nedostal do finále, jinak jsem pokaždé bojoval o nejlepší příčky. Postupně jsem přidával svalovou hmotu a stoupal v kategoriích nahoru, v každé jsem měl nějaké zlaté, stříbrné i bronzové. Až jsem skončil v kategorii do 75kg kde jsem vyhrál zlatou na MČR a 5. Místo na ME.

Máš svého trenéra?
Měl jsem zmiňovaného Radka Suchomela, dodnes na něj vzpomínám. Nyní mi radí a pomáhá Vláďa Pajič, za kterého závodím v Best Fitness Žďár nad Sázavou.

Můžeš našim čtenářům trošku popsat svůj trénink?
V objemu cvičím převážně split 2+1 (dva dny cvičíme a následuje den volna - pozn. redakce). Snažím se trénink stále měnit, abych necvičil dva stejné tréninky po sobě. Procvičuji svaly co nejvíce způsoby. Jsem zastáncem tvrdých těžkých tréninků, kdy cvičím až do selhání s dopomocí.

Jaké jsou tvé největší úspěchy?
K mým největším úspěchům patří mistr České republiky do 75kg a 5.místo na Mistrovství Evropy.

mirek-hanak-2.jpgJaké máš plány do budoucna?
Plánů je hodně, ale zatím největší je znovu startovat na ME a vybojovat medaili.

Kolik teď vážíš  v objemové přípravě?
Podařilo se mi nabrat na 98kg, do konce roku snad ještě něco naberu a pak se vrhnu na soutěžní dietu.

Máš v kulturistice nějaký vzor?
Mým vzorem je každý závodník co dokázal něco vyhrát, jak český tak i zahraniční. Líbí se mi spousta kvalitních kulturistů - českých i slovenských. Setkání s kýmkoliv z tohoto sportu je velmi motivující a inspirující.

Jaké používáš suplementy?
Snažím se stále používat protein + sachariďák, dále když jsou finance tak kreatin a Nitrix. Měl jsem štěstí, že mi vyšla vstříc firma XXtreme Nutrition, tak používám jejich produkty a jsem naprosto spokojen s jejich kvalitou. Ještě používám vitamíny Spectrum a B-komplex forte + pyridoxin.

Jak vypadá tvůj příjem bílkovin - kolik dáváš g/kg?
Bílkoviny přijímám převážně z masa (kuře, hovězí), pak protein, vajíčka, tvaroh. Snažím se mít 2,5 až 3g na kg tělesné váhy.

Co děláš ve volném čase, když nejsi v posilovně?
Ve volném čase se věnuji svým dětem, dvěma holčičkám, kterým je 3,5 a 1,5 roku. Snažím se je vychovávat jak nejlépe umím. Chodíme na procházky, hrajeme si.

Jak snáší tvá rodina, že děláš kulturistiku?
Za ty roky si už zvykli. Je to těžké, když vyděláte nějaké peníze a všechny je vrazíte do sebe. Dělat tento sport a mít doma děti je hodně obtížné. Když máte peníze na protein a dítě potřebuje boty a bundu na zimu, tak je jasné kam je investujete. Proto je velká výhoda, že jsem s současné době pod křídly XXtreme Nutrition.

Máš ještě nějaké tvé koníčky, záliby?
Rád chodím střílet na střelnici, koupil jsem si svou zbraň a docela mi to jde. Taky rád jezdím na motorce - miluji choppery a v zimě lyžuji.

Komu by jsi chtěl poděkovat?
Určitě zaprvé své rodině, která mě podporuje a vytváří doma ideální podmínky. Firmě XXtreme Nutrition za doplňky při přípravě, Vláďovi Pajičovi za kterého závodím, kamarádům z fitka za morální podporu.

Mirku, díky za rozhovor, přejeme hodně štěstí jak v osobním životě, tak na soutěžních prknech.


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 14.10.2010

Výběr produktů z eshopu:

ALC 90 cps + XXTREME rychlo-švihadl ..


...

211 BCAA Malate 240 cps + XXTREME r ..


...

R1 - XXTREME RUNNER ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: