Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Nejlepší potraviny po tréninku


1) 1% čokoládové mléko

Věřte tomu nebo ne, 1% čokoládové mléko je jedna z nejlepších potravin vůbec. Dva šálky tohoto sladkého nápoje vám při 320 kaloriích poskytnou 52 gramů sacharidů, 16 gramů bílkovin a 5 gramů tuku. Obsahuje sice nějaké nasycené tuky a poměrně hodně cukru, ale jako příležitostný nápoj zvyšující hladinu glykogenu po náročném tréninku, je čokoládové mléko dobrou volbou.


2) Sendvič s burákovým máslem a medem

Ne všechny sportovní potraviny musíme nakupovat ve speciálních obchodech nebo v posilovně. Jednoduchá svačina po tréninku se skládá z burákového másla a medu na dvou krajícíh celozrného chleba. Ačkoliv má toto jídlo více kalorií, sacharidů a tuku než ostatní, které tu uvádíme, je také více syté a obsahuje zdravé komplexní sacharidy. Jeden sendvič s burákovým máslem a medem má asi 430 kalorií, 73 gramů sacharidů, 13 gramů proteinů a 14 gramů tuku.


3) Ovocný koktejl

Ovocný koktejl je chutný a osvěžující. Dávejte si ovšem pozor na hotové drinky, protože mohou obsahovat hodně cukru nebo dokonce tuku. Nejlepší je vyrobit si vlastní. Vyzkoušejte tento recept: v mixéru smíchejte 2 banány, 2/3 šálku jahod nebo plátků manga, 1/3 litru chlazeného hroznového nebo jiného nektaru, 230 gramů odtučněného jogurtu a 1 polévkovou lžíci medu. Z tohoto množství budete mít 6 porcí, z nichž každá obsahuje 152 kalorií, 47 gramů sacharidů, 6 gramů proteinů a 2 gramy tuku. Je to také dobrý zdroj vlákniny, vitamínů a minerálů (vitamín C, vápník, železo).


4) Náhrady jídla

Existuje mnoho typů nápojů, které nahrazují jídlo, ale nejsou všechny stejné. Některé nejsou tak zdravé, jak vypadají.


5) Bagel se skořicí a rozinkami

Tady je klíčová velikost: zatímco malé pečivo může být dobrou svačinou po tréninku, velké může zkazit celé vaše snažení. Zaměřte se na 70gramové celozrné pečivo, které obsahuje přibližne 190 kalorií, 38 gramů sacharidů, 7 gramů proteinů a 1,2 gramů tuku. Je také zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů.


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 02.03.2008

Výběr produktů z eshopu:

Tajemství mentálního tréninku ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: