Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

Mirek Hanák: tréninkové tipy #4 - biceps & triceps


Dnes budu psát o procvičování tricepsu a bicepsu.

Tyto partie se dají procvičovat samostatně s jinou partií nebo společně dohromady v jednom tréninku. Mě osobně víc vyhovuje je cvičit společně, mám pak lepší pocit z napumpovanosti rukou.
 
 

Triceps má tři hlavy a biceps dvě, proto cvičím nejdříve triceps a potom biceps nebo je také dobré je střídat. Odcvičím sérii tricepsu a pokračuji sérií bicepsu.

Nejenže budou ruce pořádně napumpované, ale ještě budou dostatečně odpočinuté na vykonávání další těžké série. Skvělý cvik na vybudování hmoty tricepsu je benchpress na úzko, kdy lokty spouštíme podél těla na spodní část prsou.

Na dlouhou hlavu tricepsu jsou skvělé francouzské tlaky hlavou dolů na lavičce. Kliky na bradlech budují hmotu a tvar bicepsu, po zvládnutí kliků se svou váhou je nutné přidat závaží na opasek, aby byl sval dostatečně zatížen. Na konec cvičení tricepsu je dobré zařadit stahování lana na vnější hlavu a stahování kladky podhmatem.

Do rýsovacího období se skvěle hodí cvik kick-back, který krásně tvaruje triceps. Před a po tréninku je důležitý strečink na protáhnutí a uvolnění svalů. To platí u všech procvičovaných partií.

Trénink bicepsů patří u převážné většiny cvičenců k nejoblíbenějším. Každý bombarduje svoje bicepsy množstvím cviků a sérií až do selhání a chtějí mít hned velké bicepsy, protože když vám někdo řekne ukaž svaly, tak většina ukáže zatnutý biceps. Biceps tvoří avšak pouze jednu třetinu velikosti ruky. Triceps je dominantní v tom jak velkou máme paži. Takže pokud chci mít větší biceps nestačí pouze tvrdě na něm pracovat, ale třeba věnovat velké úsilí i tricepsu.

Mezi základní cvik na biceps je bicepsový zdvih ve stoje s činkou na hmotu svalu. Výborný cvik je bicepsový zdvih na Scottově lavici na spodní část bicepsu. Můžeme ho pro pestrost cvičit i na kladce ze spodu. Kladivový cvik posílí hluboký sval pažní + koncentrovaný zdvih o koleno procvičí vrcholek bicepsu. Předloktí pracuje u všech cviků, ale nejlépe se procvičí bicepsovým zdvihem nadhmatem.

Mezi oblíbené techniky na procvičení bicepsu patří  tzv. jedenadvacítky (21), sedm opakování se provádí od spodu do poloviny rozsahu cviku, pak sedm od poloviny cviku až na horu rozsahu cviku a pak sedm celých opakování. Po tomhle budou totálně napumpovaný a bolavý bicepsy.

V pauzách mezi sériemi je dobré svaly protahovat a zatínat. Na konci cvičení je třeba provádět strečink na uvolnění svalových vláken.

Příště napíšu tréninkové rady a tipy na procvičení stehen a lýtek.


zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 08.11.2010

Výběr produktů z eshopu:

IMPULSE FITNESS IF-SPC - Posilovací ..


Lavice na biceps je klas...

IMPULSE FITNESS - Bicepsová Posilov ..


Bicepsová lavice s pevno...

TUFF STUFF PULT NA BICEPS ..


Přídavný bicepsový pult sloužík procvičení bicepsu s jednoruční n...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: