Body-Zone.cz
kulturistika a fitness
Vyzkoušejte také
další weby
Strongbody.cz
vše pro sport a fitness
Profi-krmivo.cz
krmivo pro psy a kočky
Jantana.eu
soutěžní barvy
Eleiko.cz
profi činky a příslušenství

CLA Ethyl Ester


 O produktu CLA Ethyl Ester

- Významně urychluje hubnutí a to se zaměřením na problematické partie u každého jedince
- Zabraňuje ukládání tuku
- Napomáhá budování svalstva a ochraňuje svalovou hmotu
- Výsledky se dostavují i bez pravidelného aerobního cvičení
- Poskytuje vynikající ochranu jako antioxidant
- Významně podporuje imunitní systém
- Obsahuje vyvážený poměr izomerů, díky nimž se dosahuje potřebných efektů bez vedlejších účinků
- Účinky jsou doloženy praktickými odbornými studiemi a testy
 
CLA Ethyl Ester je tělesně transformační faktor (suplement), který bezpečně redukuje tělesný tuk a podporuje tvorbu svalové hmoty. CLA Ethyl Ester jsou tvořena Konjugovanou kyselinou linolovou s přidaným esterem pro vyšší efektivitu a vylepšené chuťové vlastnosti.

Charakteristika CLA
Zjedodušeně, CLA je suplement šampionů, je vytvořen k budování lepšího těla, imunitního a cévního systému. CLA je běžně se vyskytující mastná kyselina, tvořená fermentačním kvašením v žaludku mnoha býložravců. Tím se CLA dostávají do naší stravy, nečastěji v podobě hovězího masa a mléčných výrobků. Protože lidé nemohou produkovat CLA sami o sobě, musejí být přijímána stravou. Bohužel, naše dnešní strava obsahuje mnohem méně CLA než je žádoucí. Pokud tedy nemáte přístup k neomezenému množství hovězího masa a mléka z přírodně (trávou) krmeného skotu, a nebo se v dietě nechcete přejídat nadměrným množstvím vysokokalorické stravy, pak dostatečný příjem CLA můžete velice snadno zajistit pomocí CLA Ethyl Ester ve formě tobolek.

Tucty studií s lidmi potvrdily, že CLA významně redukují tělesný tuk a zvyšují podíl čisté svalové hmoty a to současně.  CLA však redukuje tělesný tuk a podporuje stavbu svalové hmoty nejenom spolu s cvičením, ale - jak dokazují studie a praxe - tak i u necvičících jedinců (samozřejmě v menší míře).

CLA působí na tukovou tkáň třemi způsoby - ničí tukové buňky, předchází tvorbě nových tukových buněk a předchází ukládání tuku. V tu samou chvíli napomáhají CLA zvýšením retence bílkovin k nárůstu čisté svalové hmoty. To znamená, že můžete ochablé (nejen břišní) svalstvo zeštíhlovat a zároveň ho přeměňovat na tvrdé husté svaly.


Jak přesně CLA spaluje tuky a zvyšuje čistotu svalové hmoty?
CLA upravuje metabolickou rovnováhu ve smyslu snižování tuku, na místo jeho  nabírání. Děje se to za pomoci těchto 3 hlavních mechanismů:

Snižování stávajících tukových buněk – povzbuzováním zániku tukových buněk („adipocyte apoptosis“) skrze stimulaci TNF-a faktoru v bílé tukové tkáni  (zvyšuje se tedy odstraňování tukových buněk). (11,12)
Předchází se tvorbě nových tukových buněk potlačováním C/EBPa (13)
Pozn: C/EBPa je marker ovlivňující metabolismus glukosy a tedy i ukládání tuku

Redukce kumulování tuku v tukové tkání potlačováním transportéru glukózy (GLUT-4) a tím se předchází přeměně glukózy na tuk. (13,14)                             
Pozn: GLUT-4 je transportér glukózy, tzn umožňuje přenos krevního cukru do určených buněk, a to jak svalových tak tukových, na základě tohoto mechanismu také dochází ke zvýšení svalové hmoty

 
Zvýšení čisté svalové hmoty
Mechanismus kterým CLA zvyšují čistou svalovou hmotu je na základě znovurozdělování transportéru glukózy (GLUT-4). Jinak řečeno CLA zapřičiňuje souběžné snížení GLUT-4 v tukové tkáni, zatímco zvyšuje jeho koncentraci ve svalové tkáni. (13,14).
Tato zvýšená koncentrace GLUT-4 ve svalové tkání umožňuje užití většího množství krevního cukru pro zásobení a regeneraci svalů, zatímco zabraňuje jeho ukládání do tukové tkáně . (15)

Pro vysvětlení uveďme, jak dochází běžně k ukládání tuku: Po najezení dochází ke zvýšení krevního cukru, jehož část se nejprve spotřebuje na aktuální energetický výdej (což nebývá mnoho). Poté se část krevního cukru uloží do glykogenu – zásobní cukr ve svalech, ale také v játrech. Zbytek (nadbytek) krevního cukru se přemění na tělesný tuk.

Glykogen ve svalech je hlavním zdrojem energie, při tréninku se však rychle vyčerpává a poté dochází ke katabolizaci svalů – jako zdroj energie se totiž použijí aminokyseliny neboli bílkoviny ze svalů, proto je vždy po tréninku nutná regenerace svalové hmoty.

Jak tedy vyplývá ze studií, CLA unikátním mechanismem mimo jiné zajišťuje navýšení energetických zásob ve svalech namísto toho, aby se přebytečný krevní cukr ukládal do tuku. Zároveň se tak snižuje procento tuku a zvyšuje nárůst svalové hmoty.

 
CLA izomery a jejich působení
Jsou známy jako zvláštní CLA izomery. Prvním je c-9, trans-11 – jedná se o nejhojnější izomer nacházející se v přírodě. Druhým je trans-10, cis-12, který vyvíjí největší metabolickou aktivitu pro zlepšování tělesné stavby. Pouze však suplementy obsahující rovnocenné množství obou typů izomerů dávají požadovaný efekt bez vedlejších účinků (28). A právě CLA ethyl ester poskytuje ideální poměr obou izomerů 50/50.

 Pozn: Izomery jsou molekuly se stejným chemickým vzorcem ale s jinou chemickou strukturou.

 

CLA a doložené studie, účinky v praxi
CLA je považováno za dlouhotrvající jistotu ochrany a zlepšování fyzické konstituce. Průměrný američan přibere ročně cca 1lb tuku. Avšak s CLA suplementací je možné se vyhnout tomuto nabírání tuku a skutečně se stát štíhlejší.

Uveďme studii, kdy ženy a muži brali denně 3.4g CLA, ztratili 1.8 kg tuku! za 12 týdnů. Zatímco placebo skupina nabrala za tu dobu 1.36 kg tuku! (29). Placebo skupina je skupina lidí, kteří jsou přesvědčeni, že užívají CLA, nicméně užívají pouze neúčinnou látku – vyloučí se tak vliv psychického faktoru na hubnutí.

Další studie, kdy účastníci brali jen 3.2g CLA denně, ztratili cca 1 kg tuku za 6 měsíců, zatímco placebo skupina získala 1.5lb tuku. (10).

V 12ti měsíční studii pak subjekty ztratili průměrně 2.4 kg tuku při suplementaci CLA 4.5g denně, zatímco placebo skupina získala 2.3 kg tuku (21).

Tyto výsledky jsou velmi významné vzhledem k tomu že tyto studie měřily aktuální opravdu čistou tukovou tkáň (ne hmotnost vody) a to u necvičících jedinců !


CLA a problematické partie
Zajímavé je, že CLA podle studií se zaměřuje na ztrátu tuku v problémových partiích na základě pohlaví člověka. Například muži, kteří brali 4.2g cla denně po 4 týdny, zaznamenali podstatnou redukci tuku v břišní krajině (20). Zatímco jiná studie s obézními ženami zaznamenala podstatné redukce tukové tkáně kolem stehen (22). Takže nyní je možné zaměřit se na redukci tukové tkáně přesně v problematických bodech těla.

Proč jsou CLA ethyl ester efektivnější než běžné CLA?
Toto připojení esteru je velmi významné, protože estery se nacházejí v tukové tkáni živých organismů, tedy i v lidském těle. Esterifikací látek se zvyšuje jejich lipofilní vlastnosti (vlastnost využití tukové tkáně jako transportního mechanizmu). CLA ethyl ester tedy pronikne skrze buněčnou stěnou mnohem efektivněji a jeho působení na buněčné funkce bude fungovat mnohem výrazněji (lepší transport a vstřebávání) než u ostatních neesterifikovaných CLA.
 

Pro podrobnější informace je možné vyhledat následující zdroje:

1. Efficacy of conjugated linoleic acid for reducing fat mass: a meta-analysis in humans
Leah D Whigham, Abigail C Watras, and Dale A Schoeller
Am. J. Clinical Nutrition, May 2007; 85: 1203 - 1211.

2.  Supplementation with conjugated linoleic acid causes isomer-dependent oxidative stress and elevated C-reactive protein: a potential link to fatty acid-induced insulin resistance.
Riserus U, et al.
Circulation 2002;106:1925–9.

3. Supplementation with conjugated linoleic acid for 24 months is well tolerated by and reduces body fat mass in healthy, overweight humans.
Gaullier JM, et al.
J Nutr 2005;135:778–84.

4. Modulated immune-induced cachexia after immunization with arthritogenic collagen type II.
Butz D, et al.
FASEB J 2002;16:A985 (abstr).

5. Nutritional regulation of porcine bacterial-induced colitis by conjugated linoleic acid.
Hontecillas R, et al.
J Nutr 2002;132:2019 –27.

6. Feeding conjugated linoleic acid to animals partially overcomes catabolic responses due to endotoxin injection.
Miller CC, et al.
Biochem Biophys Res Commun 1994;198:1107–12.

7. Conjugated linoleic acid and atherosclerosis in rabbits.
Lee KN, et al.
Atherosclerosis 1994;108:19 –25.

8. Influence of conjugated linoleic acid (CLA) on establishment and progression of atherosclerosis in rabbits.
Kritchevsky D, et al.
J Am Coll Nutr 2000;19:472S–7S.

9. Conjugated linoleic acid isomer effects in atherosclerosis: growth and regression of lesions.
Kritchevsky D, et al.
Lipids 2004;39:611– 6.

10. Conjugated linoleic acid reduces body fat and prevents seasonal weight gain among overweight adults
Abigail C Watras, et al.
FASEB J, Mar 2006; 20: A582.

11. Conjugated linoleic acid supplementation reduces adipose tissue by apoptosis and develops lipodystrophy in mice.
Tsuboyama-Kasaoka N, et al. 
Diabetes 2000; 49: 1534–1542.

12. Tumor necrosis factor alpha induces apoptosis of human adipose cells.
Prins JB, et al.
Diabetes 1997; 46: 1939–1944.

13. Conjugated linoleic acid and obesity control: efficacy and mechanisms.
YW Wang and PJ Jones
Int J Obes Relat Metab Disord, August 1, 2004; 28(8): 941-55.

14. Glucose transport: pivotal step in insulin action.
Kahn BB. Lilly lecture.
Diabetes 1996; 45: 1644–1654.

15. The effect of conjugated linoleic acid supplementation after weight loss on body weight regain, body composition, and resting metabolic rate in overweight subjects.
MM Kamphuis, et al.
Int J Obes Relat Metab Disord, July 1, 2003; 27(7): 840-7.

16. Fatty acid composition of adipose tissue in normal and abnormal subjects.
Heffernan AGA.
Am J Clin Nutr 1964;15:5–10.[

17. Estimation of Conjugated Linoleic Acid Intake by Written Dietary Assessment Methodologies Underestimates Actual Intake Evaluated by Food Duplicate Methodology.
K. L. Ritzenthaler, et al.
J. Nutr., May 1, 2001; 131(5): 1548 - 1554.

18. Perspective on the safety and effectiveness of conjugated linoleic acid.
Pariza MW et al.
Am J Clin Nutr 2004;79(suppl):1132S– 6S.

19. Conjugated linoleic acid content of milk from cows fed different diets.
Dhiman et al.
J Dairy Sci. 82, (10): 2146-56.

20. Conjugated linoleic acid (CLA) reduced abdominal adipose tissue in obese middle-aged men with signs of the metabolic syndrome: a randomised controlled trial.
U Riserus, et al.
Int J Obes Relat Metab Disord, Aug 2001; 25(8): 1129-35.

21. Conjugated linoleic acid supplementation for 1 y reduces body fat mass in healthy overweight humans.
Gaullier JM, et al.
Am J Clin Nutr 2004;79:1118 –25.

22. Six months supplementation with conjugated linoleic acid induces regional-specific fat mass decreases in overweight and obese.
Gaullier JM et al.
Br J Nutr. 2007 Mar;97(3):550-60

23. Treatment with dietary trans10cis12 conjugated linoleic acid causes isomer-specific insulin resistance in obese men with the metabolic syndrome.
Riserus U, et al.
Diabetes Care 2002;25:1516 –21.

24. Effects of cis-9,trans-11 conjugated linoleic acid supplementation on insulin sensitivity, lipid peroxidation, and proinflammatory markers in obese men
Ulf Risérus, et al.
Am. J. Clinical Nutrition, Aug 2004; 80: 279 - 283.

25. Clinical trial results support a preference for using CLA preparations enriched with two isomers rather than four isomers in human studies.
JM Gaullier, et al.
Lipids, November 1, 2002; 37(11): 1019-25.

26. Perspective on the safety and effectiveness of conjugated linoleic acid.
Pariza MW. et al.
Am J Clin Nutr 2004;79(suppl):1132S–6S

27. Insulin resistance—associated cardiovascular disease: potential benefits of conjugated linoleic acid
Denise V Aminot-Gilchrist and Hope DI Anderson
Am. J. Clinical Nutrition, Jun 2004; 79: 1159S - 1163S.

28. Conjugated linoleic acid improves insulin sensitivity in young, sedentary humans.
V Eyjolfson, et al.
Med Sci Sports Exerc, May 1, 2004; 36(5): 814-20

29. Conjugated Linoleic Acid Reduces Body Fat Mass in Overweight and Obese Humans
Henrietta Blankson, et al.
J. Nutr., Dec 2000; 130: 2943 - 2948

CLA anti-aromatase –

30. Anti-Aromatase Activity of Phytochemicals in White Button Mushrooms (Agaricus bisporus)
Shiuan Chen, Sei-Ryang Oh, Sheryl Phung, Gene Hur, Jing Jing Ye, Sum Ling Kwok, Gayle E. Shrode, Martha Belury, Lynn S. Adams, and Dudley Williams
Cancer Res., Dec 2006; 66: 12026 - 12034.

31. Obecná farmaceutická chemie - http://chemikalie.upol.cz/skripta/zcll/OFCh.pdf

 

zaslal: Strongbody.cz | vystaveno: 12.08.2008

Výběr produktů z eshopu:

Creatine Ethyl Ester Malate - 240cp ..


...

CLA + ALC + ALC zdarma ..


CLA Ethyl Ester Zhubněte, vybudujte kamenné svaly a podpo...

CLA Ethyl Ester ..


...


Nadpis:

Email:

Napsat příspěvek:Zadejte text z obrázku: